6 června 2019

Závěrečné vystoupení v divadle Barka 16.6.2019


Přípravy na naše závěrečné vystoupení jsou v plném proudu! Přijďte podpořit naše tanečnice 16. června do divadla Barka! Na programu bude samozřejmě flamenco v mnoha podobách, veselé, hravé, smutné, vážné, s vějíři, s kastanětami, na tradiční hudbu, na netradiční hudbu, prostě od každého trochu! Pro zpestření jsme také pozvali milé hosty, kteří zatančí orientální tanec, argentinské tango či předvedou, co znamená akrojóga.

KDY: 16. června (neděle), 17h
KDE: Divadlo Barka, Svatopluka Čecha 35a, Královo Pole
VSTUPNÉ: 100 Kč, děti a ZTP zdarma
Akce je vhodná pro děti, vezměte je s sebou!

Výtěžek ze vstupného bude věnován členovi Ligy vozíčkářů Jirkovi, o kterém jeho známí píšou toto:

Jirkovi je 37 let, je jeden z našich dlouholetých a nejvěrnějších klientů,  je u nás na Lize k letošku 10. rokem. Když k nám do Ligy nastupoval, jeho potřeby byly minimální. Momentálně je Jiřík stále na elektrickém vozíku, kde se ale sám pořádně nepohne, nepoposune… Má o několik procent horší mobilitu, nedokáže se sám napít, najíst, sotva vytočí číslo na telefonu, který má přidělaný k vozíku. Jirka má i za poslední dobu problém s polykáním stravy a nadměrným sliněním.

 Jiří je jeden z klientů Ligy, ke kterému všichni asistenti- do jednoho chodí velice rádi, protože asistenty- ať se děje cokoliv, přivítá vždy s úsměvem na tváři a neskutečným s odhodláním a chutí do života něco dělat. I při tom všem, čím si Jiří prošel, prochází a nejspíš i procházet bude.

Pro Jiřího se snažíme udělat maximum, bohužel, peníze jsou v dnešní době dost zásadní, a tak je velice těžké bez peněz něco podnikat. Jiří využívá taky pomoc dobrovolníků jednou za čas, jedná se zejména o doprovody na zápasy hokeje- domácí Komety. Je to neskutečnej fanda! Má doma všude vylepený fotky hokejistů, komeťácký má opravdu všechno, od hrníčků a talířků až po trenky a ponožky. 🙂 nějaký komeťácký věci by mu určitě radost udělaly taky. Je neskutečně skromnej…