Mantóny na tanec a šátky jako doplňky k flamencovým kostýmům šijeme obvykle na zakázku dle přání zákaznice a také dle aktuální nabídky látek a třásní.

MANTÓNY – galerie hotových výrobků
Mantón je velký čtvercový šátek, který se přeloží do trojúhelníku. Strana čtverce je cca 1,5m, nejdelší strana přeloženého šátku kolem 2m. Aby se vám s mantónem dobře pracovalo, musí mít mantón dostatečnou váhu, čehož se dosahuje dlouhými třásněmi.
Třásně mám k dispozici dle aktuální nabídky velkoobchodů, proto prosím vždy dopředu napište nebo zavolejte a já vám sdělím aktuální dostupné barvy.
Látku na mantón si zvolíte samy opět podle aktuální nabídky obchodů s metráží.
Cena: 1500 Kč

VYŠÍVANÉ MANTÓNY
Na přání vám také mohu zhotovit mantón se strojovou výšivkou. Barva mantónu a výšivky může být stejná nebo různá, dle vašeho přání. Výšivka je velká cca 30x30cm a zpravidla se umisťuje do jednoho dolního cípu. Cena vyšívaného mantónu je 1700 Kč.

MALOVANÉ ŠÁTKY
Mohou být menších rozměrů k přehození přes ramena nebo k uvázání kolem pasu s krátkými třásněmi. Případně mohu zhotovit i větší malovaný šátek, který sice nenahradí zcela mantón, ale občas jej používám jako tréninkový šátek k tanci. Cena malovaných šátků se odvíjí podle velikosti, složitosti malby a délky třásní, cca v rozmezí 500 Kč (menší šátky) až 1200 Kč (velké šátky, bohatá malba, dlouhé třásně).

ŠÁTKY KOLEM PASU
Malý zaoblený šátek, může být buď s třásněmi nebo s našitým volánkem, vhodný nejen na flamencovou sukni, ale také na běžné nošení např. na kalhoty, džíny, v létě k moři, apod. Cena cca 350 Kč.