Mantóny na tanec a šátky jako doplňky k flamencovým kostýmům šijeme obvykle na zakázku dle přání zákaznice a také dle aktuální nabídky látek a třásní.

MANTÓNY – galerie hotových výrobků
Mantón je velký čtvercový šátek, který se přeloží do trojúhelníku. Strana čtverce je cca 1,5m, nejdelší strana přeloženého šátku kolem 2m. Aby se vám s mantónem dobře pracovalo, musí mít mantón dostatečnou váhu, čehož se dosahuje dlouhými třásněmi, a musí být delší, než je rozpětí vašich paží.
Třásně mám k dispozici dle aktuální nabídky velkoobchodů (délka cca 30cm), proto prosím vždy dopředu napište nebo zavolejte a já vám sdělím aktuální dostupné barvy.
Látku na mantón si zvolíte samy opět podle aktuální nabídky obchodů s metráží.
Cena: 1500 KčVYŠÍVANÉ A MALOVANÉ MANTÓNY A ŠÁTKY

Na přání mohu zhotovit také mantón nebo šátek se strojovou výšivkou nebo s originální malbou. Výroba je náročnější, ale možné to je 🙂 V případě zájmu mi napište nebo zavolejte a domluvíme se osobně.

 

VELKÉ TROJCÍPÉ ŠÁTKY

Pokud si zatím jen chcete vyzkoušet tanec s velkým šátkem a nechcete hned investovat do velkého mantónu, je možné využít i velký trojcípý šátek (kratší strany 140cm, nejdelší strana cca 220cm). Výhodou je nižší hmotnost a také nepoměrně nižší cena – trojcípé šátky s třásněmi cca 15cm u mě pořídíte za cca 650-750 Kč. Jsou vhodné i na jiné tance, např. na český folklor.

 

ŠÁTKY KOLEM PASU NEBO NA RAMENA
Malý šátek, může být buď s třásněmi nebo s našitým volánkem, vhodný nejen na flamencovou sukni, ale také na běžné nošení např. na kalhoty, džíny, v létě k moři, apod. Cena cca 350 Kč.